Komisja Fotografii Krajoznawczej


Komisja Fotografii Krajoznawczej skupia w swoich szeregach ludzi, którzy na szlaku zafascynowali się fotografowaniem i pragną to robić jak najlepiej. W ten sposób grupy ludzi w całej Polsce zaczęły organizować kluby, wreszcie powstało Centrum Komisji Fotografii Krajoznawczej przy Zarządzie Głównym PTTK z siedzibą w Łodzi.

Jedną z komórek organizacyjnych jest nasza Komisja Fotografii Krajoznawczej przy Oddziale PTTK w Chorzowie. Założycielem naszej komisji jest śp. Erwin Mecha.

Działamy na zasadzie spotkań, na których omawiamy sprawy fotograficzne komisji jako takiej, przekazujemy sobie różne spostrzeżenia, i co najważniejsze dyskutujemy na temat przynoszonych na spotkania fotografii, co jest niemałym przyczynkiem do poprawiania jakości naszych prac. Dzięki tym latom pracy mamy w swoich szeregach zespół instruktorów Fotografii Krajoznawczej, którzy zawsze służą swoją wiedzą dla mniej wtajemniczonych w zagadnienia: kompozycji obrazu, technikę wykonywania zdjęć, czy obróbkę materiałów.

Takim punktem końcowym zamykającym rok jest dla nas doroczna wystawa organizowana na terenie naszego miasta prezentująca nasze osiągnięcia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do dyskusji i  konfrontacji swoich umiejętności na nasze spotkania. My możemy powiedzieć, że taka dyskusja nad naszymi pracami pomogła nam się rozwijać i zmieniać nasze spojrzenie na fotografię chcemy, aby coraz szersze grono miłośników tej dziedziny sztuki funkcjonowało i zostawiło swoje piętno na kulturalnej mapie naszego miasta.

Więcej informacji o Komisji oraz galerię zdjęć znajdziesz na stronie: http://kfkchorzow.pttk.pl/