mar 27

Przewodnik opowiada pt. Spotkanie w pasiece


 Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chorzów oraz
Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu

Przewodnik opowiada pt. Spotkanie w pasiece.

O pszczelich zwyczajach, ulach, barciach oraz dobrodziejstwach pszczelich
produktów opowie pszczelarz – Paweł Kowalczyk.

 

zdjecie

Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00
w sali konferencyjnej (na I piętrze) Chorzowskiego Centrum Kultury,
przy ul. Sienkiewicza 3 w Chorzowie.
Wstęp: ChCKarta

pobierz dokument

mar 25

Szkolny Konkurs Krasomówczy


Szkolny Konkurs Krasomówczy został zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Przewodników PTTK o tytuł „Przewodnik – Krasomówca”

Organizatorzy postanowili zorganizować mniejszy zakresem konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych a organizatorem tych zmagań ustalono na  środowisko przewodnickie z Koła Przewodników im. Augusta Czarnynogi w Chorzowie i Chorzowskie Centrum Informacji Turystycznej. Skierowano zaproszenia do chorzowskich szkół oraz do zaproszonych szkół województwa śląskiego. Powołano komitet organizacyjny w osobach kol. Heleny Witkowskiej, Mirosława Nawrockiego, Aleksandra Franiasza. Prezydent Chorzowa Pan Andrzej Kotala  objął swoim patronatem Konkurs.

         W regulaminie  ustalono, że każdy uczestnik przedstaw gawędę krajoznawczą z swojego terenu posługując się poprawna polszczyzną.

         Organizatorzy postanowili, że eliminacje dla szkół gimnazjalnych przeprowadzone zostaną 19 marca a dla szkół podstawowych 20 marca. Finaliści będą mogli zaprezentować się w finale Konkursu Krasomówczego  w Pszczynie 22 marca 2015 roku.

Jury Szkolnego Konkursu Krasomówczego w składzie: Maria Kopeć, Emilia Zajdok, Helena Witkowska, Ryszard Ziernicki po przesłuchaniu wszystkich zawodników postanowili nagrodzić:

w kategorii szkół gimnazjalnych

- Julię Dwornik – ucz. kl. I gimnazjum na 16 z Bielska Białej za temat: Co się wydarzyło na Przełęczy Salmopolskiej. Nauczyciel: Mirosława Łukowicz – Pędzierska

- Wojciecha Ćwikowskiego – ucz. kl I Gimnazjum nr 20 z Katowic za temat: Karol Miarka – Ślązak Niecodzienny. Nauczyciel: Izabela Pawlik

w kategorii szkół podstawowych

- Magdalena Kotas – ucz. kl. V. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 6 Rybnik za temat: O Ramży i jego skarbach. Nauczyciel; Bożena Fojcik

- Jakub Taborowski – ucz. kl III Szkoły Podstawowej nr 40 z Sosnowca za temat: Legenda o mogile imci Pawła Jetliczka z Sosnowca. Nauczyciel: Agnieszka Furtacz.

Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Pana Prezydenta Chorzowa i Chorzowskie Centrum Informacji Turystycznej.

Zgodnie z regulaminem konkursu zaprezentowali się podczas Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla przewodników PTTK, który odbył się   w sali lustrzanej zamku pszczyńskiego. Za swoje występy nagrodzeni zostali ogromnymi brawami a dodatkowo otrzymali sprzęt turystyczny.

 

Konkurs Krasomówczy w Pszczynie – pobierz dokument

mar 01

KORONA GÓR POLSKICH


 

Korona_

sty 03

Składki PTTK na 2015 r.


Cennik składek członkowskich w Oddziale PTTK Chorzów na dzień 02.01.2015 r. – pobierz

sty 03

Terminarz spotkań Kół, Klubów, Komisji, Zarządów


Terminarz spotkań Kół, Klubów, Komisji, Zarządów – pobierz

sty 03

Nowa strona PTTK Chorzów


 WITAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH NA NOWEJ STRONIE PTTK CHORZÓW

pobrane