Maj 12

VI Chorzowska Noc Kościołów

VI Chorzowska Noc Kościołów w dniu 26 maja 2017 roku

Chorzowskie Bractwo Rycerskie Bożogrobców ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Chorzowa i wszystkie zainteresowane osoby do udziału w VI Chorzowskiej Nocy Kościołów. Tym razem pielgrzymi będą mieli okazję zwiedzić i posłuchać historii o następujących kościołach: Ducha Świętego w Chorzowie; Ewangelicko – Augsburskim w Świętochłowicach; św. Małgorzaty i św. Jacka w Bytomiu. Przewidziano także niespodziankę na trasie zwiedzania. W trakcie Chorzowskiej Nocy Kościołów, która rozpocznie się o godz. 19.00 – uczestnicy będą przewożeni autobusami do poszczególnych parafii gdzie będą oprowadzani po świątyniach przez proboszczów, księży lub przewodnika ze Stowarzyszenia Miłośników Chorzowa.

W trakcie tych spotkań można będzie się dowiedzieć ciekawych informacji o życiu i historii parafii. Poznać nieznane lub niedostępne, na co dzień dla wiernych miejsca znajdujące się na terenie Kościoła.

Przewidywany czas pobytu w poszczególnych parafiach 20 – 30 min. Oczekiwany czas zakończenia Chorzowskiej Nocy Kościołów ok. godz. 22.00. Powrót na miejsce zbiórki przed Kościół św. Jadwigi.

Tegoroczna VI Chorzowska Noc Kościołów wpisuje się w X Metropolitalne Święto Rodziny. Honorowy patronat nad imprezą objął Metropolita Katowicki Abp Wiktor Skworc i Stowarzyszenie Miłośników Chorzowa. Patronat naukowy: Polskie Towarzystwo Historyczne oddz. Katowice.

Miejsce zbiórki: ulica Powstańców Śląskich koło Kościoła św. Jadwigi godz. 18.45. Zapisy należy składać do 23 maja 20117 r. w kancelarii parafii św. Jadwigi lub drogą elektroniczną na adres e – mail adamlisek65@gmail.com lub telefonicznie: (32) 2416 764 ( w godz. od 20.00 do 21.00)

Organizator: Chorzowskie Bractwo Rycerskie Bożogrobców

Uwaga! Udział w Nocy Kościołów jest bezpłatny.