»

Lut 19

Spotkanie z cyklu Przewodnik opowiada

Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Chorzów oraz Chorzowskie Centrum Kultury zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Przewodnik opowiada

BESKIDENVEREIN – MIT A RZECZYWISTOŚĆ

Dzieje Beskidenverein to nie tylko interesująca historia niezwykle ważnej dla Beskidów organizacji turystycznej. To również historia skomplikowanych związków zachodzących między turystyką a polityką, w której ta pierwsza stała się narzędziem uprawiania tej drugiej. To jednak także złożony proces walki o zachowanie pamięci o trudnych dla beskidzkiej turystyki czasach, który z jednej strony obejmuje zaciekły spór o charakter narodowy tych gór, a z drugiej zaś rywalizację o ich turystyczne zagospodarowanie.
Prowadzący: dr hab. Michał Bożek.

Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2017r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej (na I piętrze) Chorzowskiego Centrum Kultury, przy ul. Sienkiewicza 3 w Chorzowie.

Wstęp: ChCKarta